Dopřejte si příjemnou masáž během těhotenství

Toužíte po příjemném rozmazlování během těhotenství? Proč si tedy nedopřát a nevychutnat masáž. Tím nejlepším časem, pro návštěvu masážního studia, bude druhý trimestr. Ranní nevolnosti už snad budou za Vámi a v tomto období byste měla mít také více energie. Je to proto ten nejideálnější a zároveň nejbezpečnější čas, vychutnat si všechny příjemné procedury.


V první řadě hledejte ale takové masážní studio, kde mají zkušenost s péčí o těhotné ženy. Proberte s nimi délku Vašeho těhotenství nebo případné zdravotní komplikace. Jedině tak Vám doporučí ty nejhodnější procedury, které budou splňovat Vaše konkrétní představy a požadavky.

Mohu chodit na masáž v těhotenství?

Masáž v těhotenství je skvělý způsob relaxace a uvolnění. Dokáže také velmi účinně zmírnit bolavá záda nebo ztuhlá ramena. Navíc Vám zvedne náladu a díky profesionální péči se Vám vyplaví endorfiny, díky kterým se budete cítit uvolněně a svěže. Zvolte si rozhodně takového maséra, který má zkušenosti s těhotnými ženami. Ti budou přesně vědět, jak masáž odborně provést, tak aby bylo všechno v pořádku. Opravdu dobrý terapeut by Vám také mohl ukázat techniky, jak ulevit proti bolestem u porodu. V tomto případě doporučuji vzít na masáž i Vašeho partnera, který se techniku jistě rád naučí a v průběhu porodních bolestí Vám dokáže pomoci a ulevit.

Pozor na aromaterapii a vonné oleje

Masér Vás může stavět do různých pozic, jako je ležení na zádech, sezení nebo ležení na boku. Pokud máte nějakou partii obzvlášť citlivou nebo Vám bude nějaká poloha nepříjemná nebo dokonce až bolestivá, rozhodně se ozvěte. Při masáži se musíte cítit pohodlně a uvolněně.

Pokud jste během těhotenství citlivá na vůně, což se stává velmi často. Buďte na to opatrní a požádejte maséra předem, aby při proceduře nepoužíval vonné oleje nebo aromaterapii. Některé éterické oleje mohou během těhotenství dokonce i škodit. Ujistěte se proto, že masér má opravdu bohaté zkušenosti s nastávajícími maminkami.

Mohu si dopřát masáž obličeje?

To je velmi častá otázka, zda si může těhotná žena dopřát masáž obličeje. Samozřejmě, že ano. Záleží ovšem zase na Vašem zdravotním stavu. Nicméně masáž je velmi příjemná a relaxační. Udrží Vaši pokožku krásně jemnou a hydratovanou. Pamatujte si ale, že Vaše pokožka je v období těhotenství mnohem citlivější, proto pro Vám musí být masáž příjemná. Zaměřte se také na používanou kosmetiku. Masérka nebo kosmetička by měla používat produkty určené pro těhotné ženy a pro citlivější pokožku.

Jaké jsou výhody masáží v těhotenství?

Masáže mají pro těhotné ženy blahodárné účinky. Samozřejmě se Vám sníží bolest zad nebo nohou. Zlepší se Vám také spánek a budete více uvolněná. Mnohé ženy mohou také trpět úzkostí nebo strachem z porodu, i v tomto případě může masáž pomoci. Ženám totiž uleví a vyplaví hormony štěstí.