Mám si opravdu kupovat plavky pro těhotné?

Léto se pomalu blíží a budoucí maminky, kterým v letních měsících poroste bříško, by měly zvažovat nákup plavek pro těhotné. Mnoho z Vás si ale často pokládá otázky – opravdu se mi to vyplatí? Nebude to zbytečná investice? Odpovědět si musí každá nastávající maminka sama. Záleží pouze na Vás. Už dávno neplatí, že by těhotenství muselo být pro ženu překážkou. Naopak jsou maminky v dnešní době velmi aktivní a věnují se mnoha zájmům, jako třeba plavání v těhotenství. Tam plavky rozhodně oceníte.


Záleží na tom, jestli u vody trávíte hodně času, plánujete letní dovolenou nebo chodíte pravidelně na plavání pro těhotné. V takovém případě nákup plavek rozhodně nezavrhujte. Maminky se v plavkách pro těhotné cítí mnohem lépe a většina z nich je využije i v období kojení, kdy se svou postavou ještě nejsou úplně spokojené. Můžete tak schovat bříško a rozhodně oceníte i větší velikost podprsenky při kojení, která prsům poskytne tu správnou oporu. Plavky můžete navíc nosit i při dalším těhotenství, takže se Vám rozhodně v šuplíku neztratí.

Jaké plavky pro těhotné jsou na trhu?

Máte v podstatě dvě možnosti. Tou první jsou jednodílné plavky pro těhotné. Tato varianta je vhodnější pro aktivnější maminky, které se plavání v těhotenství i mino něho věnují pravidelně. Plavky pro těhotné jsou upraveny tak, aby byly maximálně pohodlné, neškrtily, ale poskytly oporu rostoucímu bříšku i prsům.

Můžu v těhotenství nosit i obyčejné plavky?

Především záleží na tom, jak se budete cítit, popřípadě kolik kilo v těhotenství naberete. Jednodílné plavky v pokročilém těhotenství rozhodně neobléknete. Dvoudílné plavky zřejmě obléknete, ale nebudete se v nich zřejmě cítit moc dobře. Budou vás stahovat, protože v těhotenství rostou nejen prsa, ale také se rozšiřuje pánev. Plavky Vám nedopřejí ani správnou oporu rostoucím ňadrům a můžou Vás proto po čase bolet záda. V těhotenství potřebuje hlavně oporu v podobě pevných kostic a zvýšeného pasu spodního dílu plavek. Mnoho žen do plavek pro těhotné investovat ale nechce. Většinou si kupují jen spodní nebo vrchní díl plavek podle potřeby nebo si vystačí s klasickými dvoudílnými plavkami po celé těhotenství. Je to tedy opravdu jen na Vás, jak se budete cítit.

Než se rozhodnete, jestli si plavky pro těhotně opravdu pořídíte, měly byste zvážit, zda je skutečně potřebujete. Ze zkušeností maminek můžeme nákup určitě doporučit, protože je využily nejen v těhotenství, ale také po porodu a během kojení. Pokud později plánujete další miminko, tak není co řešit. Investice není navíc nijak náročná a kvalitní a pěkné plavky pořídíte do tisícovky. Pokud žijete aktivně i během těhotenství a nebojíte se vyrazit na pláž nebo bazén, plavky pro těhotné si rozhodně pořiďte. Uvidíte, jak se v nich budete cítit dobře.