Těhotenské společenské šaty pro elegantní maminku

Každá nastávající maminka chce být krásná a přitažlivá i během těhotenství. V tomto období si rozhodně neodpírejte společenské akce, plesy nebo návštěvy divadel. Na trhu je totiž celá řada krásných společenských a plesových šatů pro těhotné. V tomto článku se povíme, jak se obléknout a jaký materiál zvolit pro tuto slavnostní příležitost.


Těhotenské plesové šaty nejsou ničím neobvyklým a stále více žen sahá právě k těmto kouskům. Proč sedět doma, když právě v těhotenských šatech podtrhnete svoji krásu a dáte na obdiv rostoucí bříško. Vždyť není nic krásnějšího! Pro tuto příležitost si vybírejte především kvalitní materiály, ve kterých se budete cítit dobře a pohodlně.

Ženy se v období těhotenství více potí, přizpůsobte tomu tedy i materiál šatů. Příliš vhodné nejsou silonové a umělé látky, volte proto raději materiály přírodní nebo látky s podílem bavlny a také elastanu. Skvělé jsou také látky z vysoce savých materiálů. Pokud Vás pocení opravdu trápí, kupte raději tmavší odstíny šatů, nebudete potom nervózní, že máte propocené viditelné fleky.

Trendy jsou šaty v empírovém střihu

Návrháři mají opravdu spoustu fantaze a střihy jsou tak většinou propracované do posledního detailu. Na šatech proto můžete vidět různé řasení, překrývání látky, krajky nebo saténové stuhy. Velmi lichotivý je takzvaný empírový střih, šaty jsou lehce sexy a splývavý materiál se krásně přizpůsobí Vaší postavě i rostoucímu bříšku. Vytvoří také okouzlující siluetu. V tomto střihu se budete jistě cítit velmi pohodlně a žensky. Pokud Vás trápí nějaké to kilo navíc, tento střih je pro Vás jako dělaný. Velmi oblíbeným materiálem je také krajka a saténová vázačka, ta dodá těhotenským společenským šatům nádech elegance. Zkuste si zvolit takové šaty, ze kterých jde saténová stuha odepnout, budou Vás potom provázet na všechny společenské příležitosti i po porodu.

Výstřih ve tvaru V lichotí postavě

Na výstřihy si dejte zejména v těhotenství velký pozor. Volte raději decentnější a takové, které nebudou působit příliš vulgárně a vyzývavě. Nejpřednější je hlavně pohodlí, s výstřihem to tedy nepřehánějte. Velmi oblíbený u společenských plesových šatů je výstřih ve tvaru V, ten dodá šatům eleganci a vykouzlí Vám opravdu krásný dekolt. Jedině tak vyniknou Vaše křivky. Výstřih ve tvaru písmene V také opticky zeštíhluje postavu a zdůrazňuje poprsí. Pozor si ale dejte na šaty bez ramínek! Oděv Vám musí dobře padnout a hlavně poskytovat oporu rostoucím prsům. Vhodnější jsou proto šaty, které mají širší ramínka a taky ty, pod které si můžete vzít podprsenku.

Těhotenské šaty porostou s Vámi

Pokud se rozhodnete a pořídíte si těhotenské společenské šaty, zkuste volit takové, které budou variabilní a unosíte je nejen během celého těhotenství, ale také v období kojení. Vhodné jsou v tomto případě pružné a elastické materiály, které dokážou pojmout i velké bříško a budou dokonale sedět i v posledních dnech těhotenství. Velkou výhodou jsou také vazačky pod prsy, které můžete měnit a vytvářet tak více variací šatů. Výborné je také jemné nařasení pod linií prsou, to zaručuje dostatek místa pro zvětšující se bříško, ale šaty se dají nosit i po porodu. Unikátním a zajímavým střihem je také boční řasení šatů, které zaručuje nejen místo pro zvětšující se bříško, ale taky krásně kryje nedokonalosti postavy.